Nr 340 malevkond (RAF): Teine maailmasõda

Nr 340 malevkond (RAF): Teine maailmasõda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nr 340 malevkond (RAF) Teise maailmasõja ajal

Lennukid - asukohad - rühm ja kohustus - raamatud

Nr. 340 Ile-de-France'i eskaader oli vaba Prantsuse hävituslennuk, mis veetis suurema osa oma eksistentsist ründetöödel, lõpetades sõja teise taktikalise õhuväe osana.

Eskaader moodustati Šotimaal 7. novembril 1941. Talv 1941–42 lendas Šotimaalt kaitsepatrulle lennates, enne kui kolis Lõuna-Inglismaale, et alustada oma esimest hävitajapühkimise perioodi. See kestis kuni 1943. aasta märtsini, mil eskaader kolis tagasi Šotimaale puhkama.

1943. aasta novembris kolis eskaader Inglismaa edelaossa ja lendas hävitajaid Põhja-Prantsusmaa kohal. Aprillis 1944 liitus see Prantsuse hävituslennukitest koosneva tiivaga nr 145 tiib, teine ​​taktikaline õhuvägi. Selle tiivaga aitas eskadron katta D-päeva maandumisi, enne kui kolis augustis sillapeale. Eskadron liikus koos edenevate armeedega itta, jõudes septembris Belgiasse.

Seejärel järgnes lühike rollivahetus, kui 1944. aasta novembris naasis eskaader Inglismaale, et pakkuda hävitajate saatjaid päevavalguses toimuvate pommirünnakute jaoks. Eskaader liitus veebruaris 1945 kontinendil teise taktikalise õhuväega ja lendas sõja lõpuni ründepritsmeid sakslaste kohal.

Eskadrill teenis koos okupatsioonivägedega Saksamaal, enne kui ta viidi 25. novembril 1945 üle Armée de l'Air'i.

Lennukid
November 1941-märts 1941: Supermarine Spitfire IIA
Märts-oktoober 1942: Supermarine Spitfire VB
Oktoober 1942-märts 1943: Supermarine Spitfire IXB
Märts 1943-veebruar 1944: Supermarine Spitfire VB
Jaanuar 1944-veebruar 1945: Supermarine Spitfire IXB
Veebruar-november 1945: Supermarine Spitfire XVI

Asukoht
November-detsember 1941: Turnhouse
Detsember 1941: Drem
Detsember 1941-aprill 1942: Ayr
Aprill 1942: Redhill
Aprill-juuli 1942: Westhampnett
Juuli 1942: Ipswich
Juuli 1942: Westhampnett
Juuli-september 1942: Hornchurch
September 1942-märts 1943: Biggin Hill
Märts-aprill 1943: Turnhouse
Aprill-november 1943: Drem
August-september 1943: eraldumine Ayrisse
November 1943-aprill 1944: Perranporth
Aprill-mai 1944: Merston
Mai 1944: Llandedr
Mai-juuni 1944: Merston
Juuni-juuli 1944: Funtington
Juuli-august 1944: Selsey
August 1944: Tangmere
August-september 1944: B.8 Sommervieu
September 1944: B.29 Bernay
September 1944: B.37 Gamaches
September 1944: B.51 Lille/ Vendeville
September-november 1944: B.55 Wevelghem
November-detsember 1944: Biggini mägi
Detsember 1944-jaanuar 1945: Drem
Jaanuar-veebruar 1945: Turnhouse
Veebruar-aprill 1945: B.85 Schijndel
Aprill-juuni 1945: B.105 Drope
Juuni 1945: A.41 Dreux
Juuni-juuli 1945: B.105 Drope
Juuli-september 1945: B.152 Fassberg
September 1945: Tangmere
September 1945: Warmwell
September-november 1945: B.152 Fassberg

Eskaadri koodid: GW

Kohustus
November 1941-aprill 1942: kaitsevõitleja eskadron
Aprill 1942-märts 1943: hävitajate pühkimine, Prantsusmaa
Märts-november 1943: kaitseülesanded, Šotimaa
November 1943-aprill 1944: võitleja pühib Edela-Inglismaalt
Aprill 1944-november 1944: 2. taktikalised õhujõud
November 1944-veebruar 1945: pommitajate saatjakohustused
Veebruar 1945: 2. taktikalised õhujõud

Osa
6. juuni 1944: nr.145 Tiib; Nr 84 rühm; Teine taktikaline õhuvägi; Liitlaste ekspeditsioonilised õhujõud

Raamatud

Lingid

Fondation de la France Libre: Vaba Prantsuse Fondi prantsuskeelne sait.

Lisa see lehekülg järjehoidjatesse: Maitsev Facebook StumbleUpon


Tasuta Prantsuse RAF -eskadron 340 (GC Ile de France) Spitfire, mis kannab Lotringi ristimärki Pariisi Le Bourgeti muuseumis.

Alustades 29. novembril operatiivkoodiga „GW”, lendas eskaader kaitsepatrulle, kuni liikus 1942. aasta aprillis lõunasse, et alustada Põhja -Prantsusmaa kohal hävitajate pühkimist. Ajavahemikul 1. aprillist kuni 8. aprillini 1942 asus eskadron Gatwicki lähedal Redhilli lennuväljal ja 27. juulist 1942 kuni 20. märtsini 1943 RAF Biggini mäel.

1943. aasta märtsis võeti eskadrill puhkamiseks välja ja naasis Šotimaale, siirdudes novembris Edela-Inglismaale, et võidelda lahingutega ja laevandusvastaste operatsioonidega Bretagne'i lähedal. Liitudes aprillis 1944 Teise taktikalise õhujõudude (2 TAF) 145 tiivaga, aitas 340 malevkond Normandia dessandile hävitajat katta, seejärel kolis augustis Prantsusmaale.

Pärast 1944. aasta septembris Belgiasse liikumist naasis eskaader Ühendkuningriiki, et lennata pommitajate eskortmissioone, ja asus 3. novembrist kuni 19. novembrini 1944. aastal uuesti Biggini mäele. Veebruaris 1945 liitus eskaader uuesti Hollandis ja ülejäänud sõda lendas hävitajaid üle Saksamaa. Pärast lühikest aega koos okupatsioonivägedega viidi 340 25. novembril 1945 üle Armee de l'Airi (Prantsuse õhujõudude) kontrolli alla.

Sõja -aastatel lendas 340 7845 lendu ja üle 10 000 lennutunni. Ta väitis, et hävitati 37 vaenlase lennukit koos veel viie "tõenäolise" ja üle 500 sõiduki ja veduriga. Kolmkümmend pilooti tapeti ja kuus said sõjavangi. Paljud said vigastada, mõned raskelt.

Oma galantse tegevuse eest pälvis 340 eskadroni Prantsuse Croix de la Liberation. See autasustati Prantsusmaa vabastamise kangelasi ja see on erandlik au, leegion d'Honneur. Ainult 18 anti Prantsuse sõjaväeosadele. Lisaks üksuseauhinnale määrati ordusse 19 eskadroni liiget tiitliga Compagnon de la Liberation. Muude auhindade hulka kuulus üks Médaille'i militaar, neli tsitaati a l'Ordre de l'Armee ja üks tsitaat a l'Ordre des FAFL. Ώ ]

Sõjast möödunud aastate jooksul on eskaadrist saanud Prantsuse õhujõud Escadron de Chasse 02.005. Aastate jooksul on see varustatud Bell P63 Kingcobra, Vampire Mk 1, Vampire Mk 5, SNCASE Mistral, Mystere II, Mystere IV, Super Mystere B2, Mirage IIIC, Mirage F1C ja lõpuks Mirage 2000. Eskadron on nüüd mis asub Lõuna-Prantsusmaal Orange-Caritati lennubaasis ja on Mirage 2000 operatiivmuundamisüksus. ΐ ]


Ajalugu [redigeeri | allika muutmine]

Tekkimine ja II maailmasõda [redigeeri | allika muutmine]

Eskaader moodustati 19. oktoobril 1942 ja#912 ] Α ] Δ ] lendudest H ja L nr 1 PRU ΐ ] Ε ] RAF Leucharsis fotoreiside üksusena koos de Havilland Mosquitoga. See tegutses Leucharsist Norra ja Saksamaa kohal toimuvate missioonide läbiviimiseks, samas kui RAF Bensoni üksus korraldas sarnaseid missioone Prantsusmaal ja Itaalias. Teine üksus, mis asus RAF Gibraltaril, hõlmas Lõuna -Prantsusmaad ja Alžeeriat, kuid alates 1944. aastast asus üksus täielikult RAF Bensonis, hilisemate sääskede piirkonnas, mis lubas missioone sügaval Austrias või Kanaari saartel. Märtsis 1945 läks eskaader ülemeremaadesse, Prantsusmaale, naasis novembris Ühendkuningriiki, taas RAF Bensonis, kus üksus 30. septembril 1946 laiali saadeti, ja#913 ], kui see nummerdati ümber 58 malevkonnaks. Δ ]

Sõjajärgne [redigeeri | allika muutmine]

540 eskadron Canberra PR.3 Londoni Heathrow lennujaamas 1953. aasta juunis

1. detsembril 1947 nr. Bensonis reformiti 540 eskadrilli ja 58 eskaadri sääseelemendist Α ], mis asus oma vana rolli täitma ja lendab endiselt ka sääski. Detsembris 1952 andsid nad koha inglise elektrilisele Canberrasele, viimane sääsk lahkus septembris 1953. Selleks ajaks oli eskaader kolinud RAF Wytoni, kus üksus 31. märtsil 1956. aastal laiali läks. Α ] Δ ]


Vaata videot: Group Haeska, Koeru Karap, Kolumats