Nr 134 malevkond (RAF): Teine maailmasõda

Nr 134 malevkond (RAF): Teine maailmasõda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nr 134 malevkond (RAF) Teise maailmasõja ajal

Lennukid - asukohad - rühm ja kohustus - raamatud

Nr 134 eskadron loodi selleks, et viia orkaanid Nõukogude Liitu Murmanski kaitsma, enne kui nad hakkasid teenima Põhja -Iirimaal, Põhja -Aafrikas ja Birmas.

Eskadron moodustati 31. juulil 1941 Leconfieldis lennu ümber, mis võeti välja eskadronist nr 17. See oli üks kahest eskadronist, mis moodustasid tiiva nr.151, mis loodi selleks, et aidata Nõukogude Liitu Murmanski õhutõrjes. Lennuk pidi kahele eskadrillile ja nende orkaanidele minema Nõukogude Liitu, juhtima lennukeid talve alguseni ja andma need seejärel üle uutele Nõukogude lenduritele.

Maapealsed meeskonnad lahkusid vene keelde 12. augustil. Lennuk sõitis kahes partiis. Kakskümmend neli orkaani lennutati HMS -ist välja Argus otse Murmanski lähedal asuvasse Vaengasse, samas kui veel viisteist saadeti peaingelesse kastides, pandi kokku üheksa päevaga ja lennutati tagasi Vaengasse. Vahepeal anti nr 134 kaksteist kahekümne neljast lennukist juba 7. septembril ja patrullimine algas 11. septembril.

Kohalikud Nõukogude võimud tegid brittidega head koostööd ja kuu aega kestnud lähetust peeti edukaks. Lumi algas oktoobri keskel ja 19. päeval anti orkaanid üle oma uutele nõukogude omanikele. Nr.134 aitas Nõukogude Liidu piloote oma uutes lennukites välja õpetada, enne kui novembris Ühendkuningriiki mereväelaevadel naasis.

Eskadron kogunes uuesti Catterickis 7. detsembril 1941, seekord Spitfire'i eskadronina. Eskaader lähetati Põhja -Iirimaale jaanuaris 1942, kuid viibis seal vaid lühikest aega, alustades aprillis Lähis -Ida teekonda.

Eskadrill jõudis Egiptusesse 1942. aasta juunis enne oma lennukeid ja nii kasutati ülejäänud aasta jooksul maapealset meeskonda teiste eskadronide lennukite teenindamiseks. Orkaanid saabusid aasta lõpus ja eskadron naasis 1943. aasta jaanuaris operatsioonile, pakkudes Põhja -Aafrika rannikul asuvatele sadamatele ja baasidele võitleja kaitset.

Novembris 1943 kolis eskaader Indiasse ja järgmisel kuul alustas operatsioone mööda Birma piiri, tehes jaapanlaste vastu maapealseid rünnakuid. 1944. aasta mais taandus eskaader Indiasse, et minna ümber Thunderboltiks, kuid esimene lennuk jõudis kohale alles augustis ja eskaader naasis operatsioonidele Birma kohal alles 7. detsembril. Eskaadrit kasutati liitlaste dessandi katmiseks Rangoodis aprillis 1945, enne kui ta naasis Indiasse, kus 26. juunil nummerdati see ümber nr 131 eskaadriks.

Lennukid
September-oktoober 1941: Hawkeri orkaan IIA
Detsember 1941-aprill 1942: Supermarine Spitfire VA
Jaanuar-veebruar 1942: Supermarine Spitfire IIA
Jaanuar-veebruar 1942: Hawkeri orkaan IIA
Jaanuar 1943-august 1944: Hawkeri orkaan IIB ja IIC
Juuni-august 1943: Supermarine Spitfire VB ja VC
August 1944-juuni 1945: Vabariigi Thunderbolt I ja II

Asukoht
Juuli-august 1941: Leconfield

September-november 1941: Vaenga

Detsember 1941-jaanuar 1942: Catterick
Jaanuar-märts 1942: Eglinton
Märts-aprill 1942: Baginton

Juuni 1942: Kasfareet
Juuni 1942: Helwan
Juuni-juuli 1942: Kafareet
Juuli-november 1942: Lydda
November 1942: Helwan
November 1942-jaanuar 1943: LG.222
Jaanuar-veebruar 1943: Shandur
Veebruar-aprill 1943: LG.121
Aprill-mai 1943: LG.219
Aprill-mai 1943: eraldumine Sousse'i
Mai-juuni 1943: Bu Amud
Juuni-oktoober 1943: Bersis
Oktoober-november 1943: Kasassiin

Detsember 1943: Comilla
Detsember 1943-jaanuar 1944: Parashuram
Jaanuar 1944: Fazilpur
Jaanuar-aprill 1944: hein
Aprill-mai 1944: Ramu III
Mai-august 1944: Arkonam
Juuni-juuli 1944: eraldumine Cuttacki
August-oktoober 1944: Yelahanka
Oktoober-november 1944: Arkonam
November 1944: Baigachi
November 1944-aprill 1945: Ratnap
Aprill-juuni 1945: Kyaukpyu
Juuni 1945: Ulunderpet

Eskaadri koodid: GV (orkaan), GQ (orkaan ja Thunderbolt), F (Spitfire)

Kohustus
Nr. 212 rühm, peakorter, õhutõrje Vahemere idaosas peakorteri RAF Lähis -Idas all, Vahemere õhuväe juhtimise all, 10. juuli 1943

Raamatud

Lisa see lehekülg järjehoidjatesse: Maitsev Facebook StumbleUpon


Nr 134 malevkond RAF

Vikipeediast tasuta entsüklopeedia

Nr 134 malevkond RAF
Aktiivne1. märts 1918 - 4. juuli 1918
31. juuli 1941 - 10. märts 1946
Riik Ühendkuningriik
Filiaal Kuninglikud õhujõud
Moto (d)Ladina: Per ardua volabimus
("Me lendame läbi raskuste") Ώ ]
Sümboolika
Eskaadri märkKinnas suletud.
Eskaadri koodidG (August – november 1941)
GQ (1942 - juuni 1945)

Nr 134 malevkond RAF oli osa kuninglikest õhujõududest, mis moodustati I maailmasõjas kergepommitajaüksusena ja II maailmasõjas reformiti hävituslennukina.


Vaata videot: Eesti Kaitse Liit 100 - saatesarja 2. saade